Nové projekty na Praze 6

Územní rozvoj je velmi důležitá gesce, kterou jsme získali v průběhu volebního období. Moje praxe v oboru mi dává výhodu při jednání s investory, jejichž záměry konzultujeme od samotného začátku do přijatelné podoby.

Jak to vypadá v praxi? Od začátku tlačím na developery, aby investovali do veřejné infrastruktury, na které svými projekty sami zvyšují nároky. Například při revitalizaci Bubenečských papíren, předá investor školku a multifunkční sál do vlastnictví městské části. Stejně tak zdarma získáme dvoutřídní školku při výstavbě bytů ve Vokovicích a další školské stavby v oblasti rozvojového území Ruzyně. Developeři musí investovat také do okolí svých projektů.U obecních projektů vypisujeme veřejné architektonické soutěže, pro transparentní získání nejlepšího možného řešení. Ze soutěže vzešel podařený návrh mateřské školy Vokovická, parkovacího domu na Dědině, rekonstrukce Macharova náměstí a aktuálně probíhá soutěž na pěší lávku přes ulici Horoměřická.

 Mateřská školka Vokovická

 

Největším úspěchem Prahy 6 je ale vypsání soutěže na celkové řešení Vítězného náměstí, jejíž výsledky budeme znát v říjnu. Důležitým krokem je také dostavba proluky na Vítězném náměstí, kde vznikne vydařený návrh bytového domu s tolik postrádaným supermarketem v parteru.

 

 

Iniciovali jsme také kvalitnější architektonický návrh nové knihovny na Petřinách. Připravili jsme důležitou stavbu krytého bazénu na Petynce, jejíž stavba se rozeběhne už příští rok.

 

 

Nejdůležitějším úkolem územního rozvoje je územní plán. Každou změnu stávajícího plánu pečlivě analyzujeme, chráníme plochy zeleně, sportu a veřejné vybavenosti před neustálými snahami developerů na jejich změnu na bytové plochy. Aktuálně projednávaný Metropolitní plán má velké trhliny, které budeme připomínkovat – například osmipodlažní zástavbu u Evropské směrem do Šárky a další.

 

Zajímá vás má práce? Sledujte můj Facebook: martin.polach.praha6

mpolach@praha6.cz

Ing. Arch. Martin Polách

27. 6. 2018