Co Roman Mejstřík přeje Praze 6?

Vánoce jsou svátky klidu a jistě oceníte, že naše Praha 6 vypadá zase lépe, je uklizená a nazdobená. Svůj velký podíl na tom má i náš radní Roman Mejstřík, který se stará o životní prostředí. Co konkrétně pro vás udělal a co by Praze 6 přál?

Co jsem udělal, abyste si vánoce v Praze 6 ještě více užili?
Praha 6 by měla být v zimním období čistější díky vylepšené koncepci úklidu, a to včetně období svátků. Je zajištěna kapacita na odklízení sněhu a v případě, že sněžit nebude, budou tyto kapacity nasazeny na standardní úklid, a to jak firmy se strojovým vybavením, tak dobrovolníci zapojení do sněhové pohotovosti.

Co bych přál Praze 6 pod stromeček?
Praze 6 bych přál především zklidnění dopravy. V současné době je již znovu otevřená Korunovační ulice, což byl jeden ze základních předpokladů ke zlepšení dlouho nevyhovujícího stavu. Celkově lze ale konstatovat, že se jedná o běh na dlouhou trať, a ne vše může MČ Praha 6 sama urychlit či ovlivnit, přestože je jí to často kladeno za vinu. Domnívám se, že stejně jako po určité počáteční nervozitě pomohly parkovací zóny s parkováním místním obyvatelům, i dopravě se díky ukončení prací v Korunovační ulici uleví. Nicméně tak jako na každém jiném systému, i zde bude stále co vylepšovat.

Mít tak jeden den volna, kam byste se na Praze 6 vydal?
Pro mě není tak úplně otázka kam, ale s kým. Vánoční svátky pro mě osobně začaly vánoční besídkou mého syna na Základní škole Norbertov. Kouzelný program dětí mi tak nějak připomněl to důležité v životě každého z nás. A tak čas strávený s rodinou procházkou ve Hvězdě, společná návštěva vánočních trhů, dobrý pozdní oběd nebo vyzkoušení nově budovaného kluziště na Vítězném náměstí pro mě splňují představu příjemně prožitého dne.

 Ing. Roman Mejstřík, radní MČ Praha 6

16. 12. 2016