Aktuality

 • 24. 5. 2018

  Regionální kancelář Martin Stropnický

  V kanceláři přijímáme veřejnost každé pondělí od 9-12 hodin.

 • 30. 12. 2017

  PF 2018

 • 22. 10. 2017

  Výsledky voleb 2017 pro městskou část Praha 6

  Děkujeme voličům, děkujeme všem příznivcům a sympatizantům, kteří nám pomáhali. Vedli jsme pozitivní kampaň a neútočili jsme na ostatní.

 • 30. 9. 2017

  Piknik na Dědině

  Dne 30. 9. 2017 se uskutečnil piknik na Dědině. Počasí nám vyšlo, piknik se vydařil. Rádi jsme se setkali s našimi příznivci i odpůrci ve společné předvolební diskuzi.

 • 5. 9. 2017

  První knížka Andreje Babiše ke stažení zdarma

  Psal jsem ji za pomoci mnoha lidí víc než rok. Je to moje vize České republiky v roce 2035. Možná vás to překvapí, ale zatím jsem první politik v naší zemi, který něco takového napsal. Poslední, kdo to udělal, byl Jan Antonín Baťa, když napsal Budujme stát pro 40 000 000. Od té doby nikdo. K téhle knížce už se vyjádřilo spousta lidí, ale ne každý ji četl. Vydal jsem ji zdarma, ať je pro každého. Nejdřív tištěnou a pak i elektronickou. A myslím, že byste na ni měli mít názor. Měli bychom přemýšlet o vizi naší země.

 • 1. 6. 2017

  Koupaliště Petynka v sezóně 2017

  náš člen Petra Macháček o novinkách i návštěvnosti koupaliště Petynka

 • 31. 5. 2017

  Pokuty za špatné parkování bude nově vybírat radnice

  „Na změnu jsme už nyní prakticky připraveni,“ uvedl radní pro dopravu Prahy 6 Roman Mejstřík.

 • 26. 5. 2017

  Segway dopravníky na Praze 6

  V souvislosti s nařízením hl. m. Prahy č.14/2016 se působnost firem nabízejících služby ve formě projížděk osobními dopravníky začala přesouvat na území Prahy 6, neboť v centrální části města byla zakázána. S ohledem na převážně obytný charakter našeho území, s velkým množstvím zelených ploch, vznikají i zde nebezpečné konfliktní situace zejména v parcích a veřejných prostranstvích určených pro volnočasové aktivity jakými je např. areál Ladronka či Obora Hvězda.

 • 4. 5. 2017

  Bourání vil na Milady Horákové

  Náš předseda a radní Martin Polách o kauze přestavby bulváru mezi Prahou 6 a 7.

 • 24. 4. 2017

  Ano, bude jazz!

  Přijďte strávit příjemné odpoledne na náplavku, kde na vás čeká salonní loď Nepomuk plná jazzu. 1. května patří pražská náplavka jazzu!

 • 18. 4. 2017

  Praha 6 bude opět o něco zelenější

  V současné době dokončujeme realizaci výsadby nových stromů a keřů. Je však potřeba zohlednit řadu kritérií, např. kompozici a využití daného místa, historické hledisko a v návaznosti na něj i tvorbu nových ploch zeleně. Probíhá postupná obnova alejí a s jejich pomocí související potřeba odclonění např. od rušné komunikace. Můžeme se tak těšit na 63 nově vysazených stromů a bezmála 800 keřů.

 • 17. 12. 2016

  Zdeněk Hořánek se stará o bezpečnost!

  Vánoce na Praze 6 budou zase o něco bezpečnější. Především díky práci našeho radního Zdeňka Hořánka, který má na starosti na radnici právě bezpečnost a pořádek.

 • 16. 12. 2016

  Co Roman Mejstřík přeje Praze 6?

  Vánoce jsou svátky klidu a jistě oceníte, že naše Praha 6 vypadá zase lépe, je uklizená a nazdobená. Svůj velký podíl na tom má i náš radní Roman Mejstřík, který se stará o životní prostředí. Co konkrétně pro vás udělal a co by Praze 6 přál?

 • 22. 11. 2016

  Ohlédnutí za uplynulou sezónou Koupaliště Petynka

  Poslední zářijový den je smutným momentem pro koupaliště Petynka - brány areálu se po letní sezóně zavírají. Opět se otevřou 1. května 2017. Jak toto léto hodnotí Petr Macháček, náš zástupce a místopředseda představenstva společnosti SNEO, a.s.? V této sezóně nás navštívilo 83 tisíc návštěvníků. Pokud vezmeme v úvahu nižší počet tropických dnů, tak jde o velmi dobrý výsledek. Samozřejmě je to méně než v loňském roce, kdy léto bylo extrémně teplé a navštívilo nás 103 tisíc návštěvníků.

 • 20. 10. 2016

  Údržba zeleně a úklid na Praze 6

  Sociálními sítěmi se šíří poplašné informace o rostoucích nákladech na údržbu zeleně i úklidu komunikací. Pojďme se podívat, kde je pravda. Z úst přímo zodpovědného radního Romana Mejstříka (ANO)

 • 1. 6. 2016

  Změna v systému kosení trávy na území MČ Praha 6

  Jak vyplývá ze Zápisu Komise životního prostředí (č.7 – 2015 ze dne 3.11.2015), Městská část Praha 6 se začala aktivně zaobírat hledáním možností, jak podpořit a ochránit biodiverzitu území a tedy přispět ke zlepšení životního prostředí naší městské části.

 • 25. 5. 2016

  1. květen je již pravidelně dnem, kdy se otevírají brány areálu Petynka.

  Opět jsme se zeptali Petra Macháčka - našeho zástupce ve vedení společnosti SNEO, co se chystá na Petynce.

 • 24. 5. 2016

  Vznik nových deseti parkovacích míst na sídlišti Dědina

  Členi hnutí ANO Petr Macháček a rezident sídliště "Dědina" (Praha 6 - Ruzyně) Štěpán Zrna, byli hlavními iniciátory vzniku nových deseti parkovacích míst.

 • 23. 5. 2016

  Šesťák – od záměru po vzkříšení

  Dejvická pulzující životem? Prostě to uděláme. To bylo naše předvolební heslo. A teď to prostě děláme. Hned po nástupu na radnici po volbách jsem se začal tímto tématem zabývat. Vytáhl jsem si stoh studií na toto téma a udělal poradu radních, na kterou jsem připravil stručný harmonogram projektu rozdělený na etapy. Rekonstrukce Dejvické je projekt, který přesahuje naše volební období, zejména díky nutnosti řešit parkovací stání formou podzemní garáže a s tím souvisejících nákladů a v neposlední řadě taky obtížnému projednáváním. Na tom se vlastně zasekly i všechny předchozí snahy o realizaci tohoto projektu. Ona vlastně ani nikdy nebyla vůle to skutečně řešit.